Ochrona komputera

Przy korzystaniu z Internetu niezbędne jest odpowiednie zabezpiecznie komputera przed napływem wirusów i złośliwych programów szpiegujących (trojany). Korzystaj na bierząco z opcji Windows Update znajdującej się w menu Start.

Dodatkowo zalecamy włączenie zapory firewall oraz instalację dobrego i stale uaktualnianego programu antywirusowego.
Poniżej znajdą Państwo dodatkowo kilka przydatnych programów:

Stinger

Stinger jest programem usuwającym doraźnie wirusy z już zainfekowanego komputera. Jeśli nie jesteś pewny czy twój komputer jest czysty mimo zainstalowanego już programu antywirusowego, usucham program Stinger który usunie większość znanych wirusów. Uwaga: program ten jest tylko doraźną pomocą i nie zastepuje w pełni standardowego programu antywirusowego!

Pobierz program Stinger

Microsoft Safety Scanner

Microsoft Safety Scanner to dostępne do pobrania bezpłatne narzędzie, które służy do skanowania dysków w celu wykrycia i usunięcia ewentualnych wirusów, programów szpiegujących i innego złośliwego oprogramowania.
Uwaga: Z programu Microsoft Safety Scanner można korzystać przez 10 dni od daty jego pobrania. Aby skanowanie uwzględniało najnowsze definicje złośliwego oprogramowania, należy ponownie pobrać i uruchomić program Microsoft Safety Scanner.

Pobierz program Microsoft Safety Scanner